Super Series były to mecze pokazowe między zespołami ze Związku Radzieckiego a zespołami z NHL. Turniej ten był rozgrywany 9 razy w latach 1976-1991. ZSRR reprezentowały zespoły z radzieckiej ligi hokeja. Wyjątkiem był rok 1983 kiedy ZSRR reprezentował reprezentacja Związku Radzieckiego.

Statystyki zespołów reprezentujących ZSRR Drużyna reprezentująca Ilość serii w jakich brali udział Serie wygrane przez zespół z ZSRR Serie wygrane przez zespół NHL Serie zakończone remisem Procentowa ilość wygranych serii przez zespół z ZSRR Rozegrane mecze Mecze wygrane przez zespół z ZSRR Mecze wygrane przez zespół NHL Remisy Procentowa ilość wygranych meczów przez zespół z ZSRRRed Army 6 6 0 0 1.000 34 24 8 2 0.735Dinamo Moskwa 4 4 0 0 1.000 20 10 6 4 0.600Soviet Wings 3 2 1 0 0.667 13 6 5 2 0.538Spartak Moskwa 1 1 0 0 1.000 5 3 2 0 0.600 ZSRR 1 1 0 0 1.000 6 4 2 0 0.667Chimik Mytiszczi 2 0 0 2 0.500136610.500Dinamo Ryga 1 0 1 0 0.00072410.357Razem 18 14 2 2 0.833985533100.612

Wyniki pomiędzy zespołami z NHL a zespołami z ZSRR Drużyna NHLDrużyna z ZSRRRazemRed ArmyDinamo MoskwaSoviet WingsSpartak Moskwa ZSRRChimik MytiszcziDinamo Ryga MPRCMPRCMPRCMPRCMPRCMPRCMPRCMPRCNew York Rangers 3 0.000 1 0.000 4 0.000Montreal Canadiens 3 0.500 1 1.000 1 1.000 1 0.000 1 0.000 7 0.500Boston Bruins 2 0.000 2 0.000 1 0.000 1 0.000 6 0.000Philadelphia Flyers 2 0.500 1 0.000 1 0.500 1 0.000 5 0.300Pittsburgh Penguins 1 1.000 3 0.167 1 0.000 5 0.300Buffalo Sabres 2 1.000 2 0.500 1 1.000 1 0.000 6 0.667Chicago Blackhawks 2 0.000 1 0.000 1 1.000 4 0.250New York Islanders 2 0.000 2 0.500 1 0.500 5 0.300Vancouver Canucks 2 0.000 1 1.000 1 1.000 1 1.000 5 0.600Colorado Rockies / New Jersey Devils 1 0.000 2 0.750 1 0.000 4 0.375St. Louis Blues 1 0.000 1 0.000 2 0.500 1 1.000 5 0.400Atlanta / Calgary Flames 1 0.000 1 1.000 1 0.000 1 1.000 1 1.000 1 0.500 6 0.583Minnesota North Stars 20.000 1 0.000 1 0.000 1 1.000 1 0.000 6 0.167Detroit Red Wings 1 0.000 1 1.000 1 0.000 3 0.333Winnipeg Jets 2 0.500 1 0.000 3 0.333Edmonton Oilers 2 0.500 1 0.000 1 1.000 1 1.000 1 1.000 6 0.667Washington Capitals 2 0.750 1 1.000 3 0.833Quebec Nordiques 3 0.500 1 0.000 1 0.500 10.000 6 0.333Los Angeles Kings 1 0.000 2 0.500 1 0.000 4 0.250Hartford Whalers 1 0.000 1 0.500 1 1.000 3 0.500Toronto Maple Leafs 20.500 2 0.500Totals 34 0.265 20 0.400 13 0.462 5 0.400 6 0.333 13 0.500 7 0.643 98 0.388

M: Ilość spotkań rozegranych pomiędzy drużynami z NHL a drużynami z ZSRR PRC: Procentowa ilość zdobytych punktów między drużynami z NHL a drużynami z ZSRR

Wyniki poszczególnych Super Series Super Series 1976 Red Army przeciwko NHL Red Army wygrała serie: 2 wygrane, 1 remis, 1 przegrana Red Army wygrało z New York Rangers 7-3 Red Army zremisowało z Montreal Canadiens 3-3 Red Army wygrało z Boston Bruins 5-2 Philadelphia Flyers wygrało z Red Army 4-1

Soviet Wings przeciwko NHL Soviet Wings wygrała serie: 3 wygrane, 0 remisów, 1 porażka Soviet Wings wygrało z Pittsburgh Penguins 7-4 Buffalo Sabres wygrało z Soviet Wings 12-6 Soviet Wings wygrało z Chicago Blackhawks 4-2 Soviet Wings wygrało z New York Islanders 2-1

Super Series 1978 Spartak Moskwa przeciwko NHL Spartak wygrał serie:3 wygrane, 0 remisów, 2 porażki Vancouver Canucks wygrało z Spartak 2-0 Spartak wygrał z Colorado Rockies 8-3 Spartak wygrał z St. Louis Blues 2-1 Montreal Canadiens wygrało z Spartak 5-2 Spartak wygrał z Atlanta Flames 2-1

Super Series 1979 Soviet Wings przeciwko NHL Soviet Wings wygrała serie:2 wygrane, 1 remis, 1 porażka Soviet Wings wygrało z Minnesota North Stars 8-5 Soviet Wings zremisowało z Philadelphia Flyers 4-4 Detroit Red Wings wygrało z Soviet Wings 6-5 Soviet Wings wygrało z Boston Bruins 4-1

Super Series 1980 Dinamo Moskwa przeciwko NHL Dinamo Moskwa wygrała serie:2 wygrane, 1 remis, 1 porażka Vancouver Canucks wygrało z Dynamo Moscow 6-2 Dynamo Moscow wygrało z Winnipeg Jets 7-0 Dynamo Moscow wygrało z Edmonton Oilers 4-1 Dynamo Moscow zremisowało z Washington Capitals 5-5 Red Army przeciwko NHL Red Army wygrała serie: 3 wygrane, 0 remisów, 2 porażki Red Army wygrało z New York Rangers 5-2 Red Army wygrało z New York Islanders 3-2 Montreal Canadiens wygrało z Red Army 4-2 Buffalo Sabres wygrało z Red Army 6-1 Red Army wygrało z Quebec Nordiques 6-4

Super Series 1983 Reprezentacja ZSRR przeciwko NHL Reprezentacja ZSRR wygrała serie: 4 wygrane, 0 remisów, 2 porażki Edmonton Oilers wygrało z ZSRR 4-3 ZSRR wygrało z Quebec Nordiques 3-0 ZSRR wygrało z Montreal Canadiens 5-0 Calgary Flames wygrało z ZSRR 3-2 ZSRR wygrało z Minnesota North Stars 6-3 ZSRR wygrało z Philadelphia Flyers 5-1

Super Series 1986 Red Army przeciwko NHL Red Army wygrała serie: 5 wygranych, 0 remisów, 1 porażka Red Army wygrało z Los Angeles Kings 5-2 Red Army wygrało z Edmonton Oilers 6-3 Quebec Nordiques wygrało z Red Army 5-1 Red Army wygrało z Montreal Canadiens 6-1 Red Army wygrało z St. Louis Blues 4-2 Red Army wygrało z Minnesota North Stars 4-3

Dinamo Moskwa przeciwko NHL Dinamo Moskwa wygrała serie: 2 wygrane, 1 remis, 1 porażka Calgary Flames wygrała z Dinamo Moskwa 4-3 Dinamo Moskwa zremisowało Pittsburgh Penguins 3-3 Dinamo Moskwa wygrało z Boston Bruins 6-4 Dinamo Moskwa wygrało z Buffalo sabres 7-4

Super Series 1989 Red Army przeciwko NHL Red Army wygrała serie: 4 wygrane, 1 remis, 2 porażki Red Army zremisowało z Quebec Nordiques 5-5 Red Army wygrało z New York Islanders 3-2 Red Army wygrało z Boston Bruins 5-4 Red Army wygrało z Jersey Devils 5-0 Pittsburgh Penguins wygrało z Red Army 4-2 Red Army wygrało z Hartford Whalers 6-3 Buffalo Sabres wygrało z Red Army 6-5

Dynamo Ryga przeciwko NHL Drużyny z NHL wygrała serie: 4 wygrane, 1 remis, 2 porażki Dynamo Ryga zremisował z Calgary Flames 2-2 Edmonton Oilers wygrało z Dynamo Ryga 2-1 Vancouver Canucks wygrało z Dynamo Ryga 6-1 Dynamo Ryga wygrało z Los Angeles Kings 5-3 Chicago Blackhawks wygrało z Dynamo Ryga 4-1 St. Louis Blues wygrało z Dynamo Ryga 5-0 Dynamo Ryga wygrało z Minnesota North Stars 2-1

Super Series 1990 Chimik Mytiszczi przeciwko NHL Chimik Mytiszczi zremisowała serie z drużynami NHL: 3 wygrane, 0 remisów, 3 porażki Chimik Mytiszczi wygrało z Los Angeles Kings 6-3 Edmonton Oilers wygrało z Chimik Mytiszczi 6-2 Calgary Flames wygrało z Chimik Mytiszczi 6-3 Chimik Mytiszczi wygrało z Detroit Red Wings 4-2 Washington Capitals wygrało z Chimik Mytiszczi 5-2 Chimik Mytiszczi wygrało z St. Louis Blues 6-3

Soviet Wings przeciwko NHL Drużyny NHL wygrała serie: 3 wygrane, 1 remisów, 1 porażka New York Islanders wygrało z Soviet Wings 5-4 Hartford Whalers wygrało z Soviet Wings 4-3 Soviet Wings zremisowało z Quebec Nordiques 4-4 Soviet Wings wygrało z New York Rangers 3-1 Montreal Canadiens wygrało Soviet Wings 2-1

Red Army przeciwko NHL Red Army wygrała serie: 4 wygrało, 0 remisów, 1 porażka Winnipeg Jets wygrało z Red Army 4-1 Red Army wygrało z Vancouver Canucks 6-0 Red Army wygrało z Minnesota North Stars 4-2 Red Army wygrało z Chicago Blackhawks 6-4 Red Army wygrało z Philadelphia Flyers 5-4

Dinamo Moskwa przeciwko NHL Dinamo Moskwa wygrała serie: 3 wygrane, 0 remisów, 2 porażki Dinamo Moskwa wygrało z Pittsburgh Penguins 5-2 Dynamo Mosckwa wygrało z Toronto Maple Leafs 7-4 Buffalo Sabres wygrało z Dinamo Moskwa 4-2 New Jersey Devils wygrało z Dinamo Moskwa 7-1 Dinamo Moskwa wygrało z Boston Bruins 3-1

Super Series 1991 Chimik Mytiszczi przeciwko NHL Chimik Mytiszczi zremisowała serie z drużynami NHL: 3 wygrane, 1 remis, 3 porażki Los Angeles Kings wygrało z Chimik Mytiszczi 5-1 St. Louis Blues wygrało z Chimik Mytiszczi 4-2 Chimik Mytiszczi zremisowało z New York Islanders 2-2 Chimik Mytiszczi wygrało z Montreal Canadiens 6-3 Chimik Mytiszczi wygrało z Buffalo Sabres 5-4 Chimik Mytiszczi wygrało z Boston Bruins 5-2 Minnesota North Stars wygrało z Chimik Mytiszczi 6-4

Red Army przeciwko NHL Red Army wygrała serie: 6 wygranych, 0 remisów, 1 porażka Red Army wygrało z Detroit Red Wings 5-2 Red Army wygrało z New York Rangers 6-1 Red Army wygrało z Chicago Blackhawks 4-2 Red Army wygrało z Calgary Flames 6-4 Edmonton Oilers wygrało z Red Army 4-2 Red Army wygrało z Winnipeg Jets 6-4 Red Army wygrało z Vancouver Canucks 4-3 Dinamo Moskwa przeciwko NHL Dinamo Moskwa wygrała serie: 3 wygrane, 2 remisy, 2 porażki Toronto Maple leafs wygrało z Dinamo Moskwa 7-4 Dinamo Moskwa zremisowało z Hartford Whalers 0-0 Dinamo Moskwa zremisowało z New Jersey Devils 2-2 Washington Capitals wygrało z Dinamo Moskwa 3-2 Dinamo Moskwa wygrało z Philadelphia Flyers 4-1 Dinamo Moskwa wygrało z Pittsburgh Penguins 4-3 Dinamo Moskwa wygrało z Quebec Nordiques 4-1

Zobacz też NHL Challenge Puchar Wiktorii Lista meczów pomiędzy drużynami KHL i NHL

Kategoria:Hokej na lodzie w Rosji Kategoria:National Hockey League Kategoria:Międzynarodowe rozgrywki klubowe w hokeju na lodzie