Time Machine Tour – trasa koncertowa kanadyjskiego trio progresywnego Rush, która rozpoczęła się 29 czerwca 2010 w Albuquerque a zakończyła 2 lipca 2011 w George w stanie Waszyngton.
Trasa była uczczeniem 30 rocznicy wydania Moving Pictures. Z tej okazji zespół po raz pierwszy zagrał cały album. Zaprezentowane zostały także utwory z nadchodzącego albumu Clockwork Angels.
8 listopada 2011 roku wydany został album koncertowy Time Machine 2011: Live in Cleveland wydany także na DVD oraz Blu-ray nagrany 15 kwietnia 2011 w Cleveland.
Setlista thumb|240px|Rush w Air Canada Centre w Toronto, 17 lipca 2010. (Od lewej do prawej: Lifeson, Lee, i Peart) Intro „The Spirit of Radio” „Time Stand Still” „Presto” „Stick It Out” „Workin' Them Angels” „Leave That Thing Alone” „Faithless” „BU2B” „Freewill” „Marathon” „Subdivisions” Przerwa „Tom Sawyer” „Red Barchetta” „YYZ” „Limelight” „The Camera Eye” „Witch Hunt” „Vital Signs” „Caravan” „Moto Perpetuo/Love For Sale” „O’Malley's Break"/"Closer to the Heart” „2112” (Overture/Temples of Syrinx) „Far Cry" Encore: „La Villa Strangiato” „Working Man”
Daty i miejsca koncertów DataMiastoKrajObiektPojemność/Sprzedane bilety/PrzychódAmeryka Północna29 czerwca 2010AlbuquerqueStany ZjednoczoneJournal Pavilion8516 / 6624 / $384 0861 lipca 2010Kansas CityStarlight Theatre7733 / 6042 / $428 7543 lipca 2010MilwaukeeMarcus Amphitheater (Summerfest)22895 / 14521 / $669 1855 lipca 2010ChicagoCharter One Pavilion7068 / 6247 / $568 8589 lipca 2010SarniaKanadaSarnia Bayfest20 000 / 19 546 / $1 220 00011 lipca 2010OttawaCisco Ottawa Bluesfest35,000 / 31 298 / $1 970 00013 lipca 2010TorontoMolson Amphitheatre14,528 / 12,453 / $813,86815 lipca 2010QuébecQuebec City Summer Festival100,000 / 88,550 / $3,860,00017 lipca 2010TorontoAir Canada Centre12,191 / 12,191 /$1,258,74019 lipca 2010MontvilleStany ZjednoczoneMohegan Sun Arena7,627 / 5,291 / $452,43021 lipca 2010CamdenSusquehanna Bank Center14,880 / 9,760 / $696,21423 lipca 2010Saratoga SpringsSaratoga Performing Arts Center13,977 / 8,297 / $575,49324 lipca 2010WantaghNikon at Jones Beach Theatre14,090 / 13,586 / $1,022,3445 sierpnia 2010West Valley CityUSANA Amphitheatre14,500 / 8,660 / $558,8687 sierpnia 2010AuburnWhite River Amphitheatre15,865 / 11,742 / $855,9979 sierpnia 2010Mountain ViewShoreline Amphitheatre14,852 / 13,994 / $695,84411 sierpnia 2010Los AngelesGibson Amphitheatre5,954 / 5,455 / $705,45513 sierpnia 2010IrvineVerizon Wireless Amphitheatre14,956 / 12,403 / $870,11914 sierpnia 2010ParadiseMGM Grand Garden Arena10,258 / 9,591 / $993,35116 sierpnia 2010MorrisonRed Rocks Amphitheatre8,660 / 8,188 / $750,68518 sierpnia 20108,660 / 8,188 / $750,68520 sierpnia 2010WichitaIntrust Bank Arena6,676 / 5,119 / $382,71022 sierpnia 2010Maryland HeightsVerizon Wireless Amphitheatre13,000 / 11,008 / $614,82123 sierpnia 2010ChicagoCharter One Pavilion7,068 / 6,247 / $568,85825 sierpnia 2010OmahaQwest Center Omaha7,461 / 6,236 / $479,51927 sierpnia 2010Saint PaulMinnesota State Fair13,248 / 12,882 / $779,60629 sierpnia 2010ColumbusNationwide Arena12,354 / 11,402 / $831,18631 sierpnia 2010AllentownAllentown Fair9,694 / 9,622 / $706,8302 września 2010SyracuseNew York State Fair17,367 / 12,364 / $710,9803 września 2010HolmdelPNC Bank Arts Center14,000 / 10,974 / $784,11714 września 2010BostonTD Garden11,903 / 11,331 / $948,00416 września 2010PittsburghConsol Energy Center11,487 / 11,053 / $687,69118 września 2010BristowJiffy Lube Live16,639 / 13,999 / $866,70421 września 2010TulsaBOK Center10,027 / 7,110 / $577,75323 września 2010San AntonioAT&T Center11,326 / 9,289 / $731,55025 września 2010The WoodlandsCynthia Woods Mitchell Pavilion15,858 / 15,225 / $897,77826 września 2010DallasSuperpages.com Center13,715 / 11,420 / $723,02429 września 2010AlpharettaVerizon Wireless Amphitheatre at Encore Park12,086 / 11,437 / $745,9881 października 2010Tampa1-800-ASK-GARY Amphitheatre13,415 / 11,418 / $728,9232 października 2010West Palm BeachCruzan Amphitheatre15,116 / 10,647 / $611,647Ameryka Południowa8 października 2010São PauloBrazyliaMorumbi Stadium50,600 / 26,015 / 3,337,13010 października 2010Rio de JaneiroPraça da Apoteose32,400 / 10,308 / $1,049,95015 października 2010Buenos AiresArgentynaG.E.B.A18,392 / 8,528 / $655,16217 października 2010SantiagoChileEstadio Nacional de Chile51,000 / 36,840 / $3,720,293Ameryka Północna30 marca 2011Fort LauderdaleStany ZjednoczoneBankAtlantic Center7,671 / 7,671 / $599,1502 kwietnia 2011GreensboroGreensboro Coliseum11,304 / 10,183 / $704,3523 kwietnia 2011NashvilleBridgestone Arena11,122 / 10,093 / $651,7385 kwietnia 2011LouisvilleKFC Yum! Center8,358 / 8,139 / $545,1498 kwietnia 2011HersheyGiant Center9,158 / 9,158 / $744,29810 kwietnia 2011Nowy JorkMadison Square Garden13,207 / 13,207 / $1,276,79812 kwietnia 2011ChicagoUnited Center12,178 / 11,670 / $1,009,88513 kwietnia 2011ToledoHuntington Center5,969 / 5,736 / $370,00415 kwietnia 2011ClevelandQuicken Loans Arena14,970 / 14,970 / $958,72717 kwietnia 2011Auburn HillsThe Palace of Auburn Hills9,987 / 9,987 / 826,54919 kwietnia 2011HamiltonKanadaCopps Coliseum13,500 / 13,500 / $1,009,49520 kwietnia 2011MontrealBell Centre11,590 / 11,590 / $1,008,25022 kwietnia 2011BaltimoreStany Zjednoczone1st Mariner Arena11,006 / 11,006 / $821,493Europa4 maja 2011HelsinkiFinlandiaHartwall Areenab.d.6 maja 2011SztokholmSzwecjaEricsson Globe10,764 / 5,637 / $456,0288 maja 2011MalmöMalmö Arenab.d.12 maja 2011DublinIrlandiaThe O27,000 / 6,278 / $602,86114 maja 2011GlasgowWielka BrytaniaS.E.C.C. Arenab.d.16 maja 2011SheffieldSheffield Arenab.d.19 maja 2011ManchesterManchester Evening News Arena10,285 / 9,115 / $861,85021 maja 2011NewcastleMetro Radio Arena6,508 / 5,151 / $505,61322 maja 2011BirminghamLG Arena12,628 / 11,287 / $1,092,64625 maja 2011LondynThe O2 Arena13,517 / 12,984 / $1,221,53027 maja 2011RotterdamHolandiaAhoy Rotterdamb.d.29 maja 2011FrankfurtNiemcyFesthalle Frankfurtb.d.Ameryka Północna8 czerwca 2011GreenvilleStany ZjednoczoneBi-Lo Center10,422 / 8,027 / $503,22810 czerwca 2011New OrleansNew Orleans Arena9,804 / 9,804 / $671,61812 czerwca 2011AustinFrank Erwin Center10,525 / 10,525 / $693,91214 czerwca 2011El PasoDon Haskins Center6,338 / 6,338 / $428,50016 czerwca 2011PhoenixUS Airways Center12,472 / 10,777 / $713,85118 czerwca 2011San DiegoCricket Wireless Amphitheatre11,183 / 9,912 / $606,91820 czerwca 2011Los AngelesGibson Amphitheatre5,801 / 5,697 / $644,72422 czerwca 20115,801 / 5,697 / $644,72424 czerwca 2011ParadiseMGM Grand Garden Arenab.d.26 czerwca 2011ConcordSleep Train Pavilionb.d.28 czerwca 2011RidgefieldSleep Country Amphitheatre9,356 / 9,356 / $417,90330 czerwca 2011VancouverKanadaRogers Arenab.d.2 lipca 2011GeorgeStany ZjednoczoneGorge Amphitheatre12,206 / 11,911 / $748,934
Przypisy
Kategoria:Trasy koncertowe w 2010 Kategoria:Trasy koncertowe w 2011