Winter X Games Europe III (ang. 3 Winter X Games Europe) – europejski odpowiednik amerykańskiej edycji zawodów w dyscyplinach freestyle Winter X Games, zawody te odbywały się od 14 do 16 marca 2012 we francuskim Tignes. Zawodnicy rywalizowali w dwóch dyscyplinach: narciarstwie dowolnym i snowboardzie.

Narciarstwo Slopestyle Mężczyzn

Pozycja Zawodnik Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 Wynik Bobby Brown 94.00 95.00 92.66 95.00 Thomas Wallisch 92.33 56.00 93.33 93.33 Andreas Håtveit 89.00 92.00 32.33 92.004 James Woods 87.00 31.66 91.66 91.665 Alex Bellemare 91.33 26.00 78.66 91.336 Nicholas Goepper 79.33 88.33 70.66 88.337 Joss Christensen 75.33 80.33 86.33 86.338 Russell Henshaw 61.66 67.33 10.00 67.33

Slopestyle Kobiet Pozycja Zawodniczka Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 Wynik Kaya Turski 90.66 92.66 77.66 92.66 Anna Segal 84.66 91.00 88.00 91.00 Dara Howell 88.66 89.66 84.33 89.66 4 Devin Logan 70.33 88.00 29.66 88.00 5 Emilia Wint 85.66 87.00 23.66 87.00 6 Eveline Bhend 84.00 84.33 82.66 84.33 7 Ashley Battersby 38.66 76.00 81.33 81.33 8 Keri Herman 78.00 62.00 44.00 78.00

Superpipe Mężczyzn Pozycja Zawodnik Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 Wynik Torin Yater-Wallace 93.00 45.33 95.00 95.00 Thomas Krief 87.66 91.66 38.66 91.66 David Wise 70.33 90.33 86.66 90.334 Justin Dorey 65.33 90.00 86.00 90.005 Noah Bowman 38.33 85.00 - 85.006 Xavier Bertoni 81.00 41.33 72.66 81.007 Gus Kentworthy 57.33 37.00 23.33 57.338 Matt Margetts 23.00 38.00 14.00 38.00

Superpipe Kobiet Pozycja Zawodniczka Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 Wynik Rosalind Groenewoud 86.66 82.66 89.33 89.33 Devin Logan 82.00 87.00 87.66 87.66 Anaïs Caradeux 34.00 18.33 85.00 85.00 4 Virginie Faivre 75.66 60.33 81.66 81.66 5 Megan Gunning 39.33 21.66 77.00 77.00 6 Maddie Bowman 75.33 74.33 73.00 75.33 7 Ayana Onozuka 73.00 62.00 27.00 73.00 8 Katrien Aerts 56.66 58.00 17.66 58.00

Snowboard Slopestyle Mężczyzn Pozycja Zawodnik Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 Najlepszy Shaun White 95.0097.00 12.00 97.00 Mark McMorris 90.0021.6615.6690.00 Eric Willett 22.3318.0088.0088.00 4 Ståle Sandbech 85.0086.00 79.00 86.00 5 Aleksander Oestreng 79.6680.6621.0080.66 6 Sebastien Toutant 7.0077.3318.6677.33 7 Charles Guldemond 11.3324.0076.0076.00 8 Jamie Nicholls 19.3370.00 74.66 74.66

Slopestyle Kobiet Pozycja Zawodniczka Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 Najlepszy Jamie Anderson 96.00 98.00 19.33 98.00 Spencer O’Brien 92.66 89.00 38.33 92.66 Enni Rukajärvi 88.00 60.66 38.33 88.00 4 Kjersti Buaas 34.00 38.00 86.00 86.00 5 Silje Norendal 45.00 84.00 12.00 84.00 6 Sina Candrian 82.00 29.00 29.66 82.00 7 Jenny Jones 77.66 79.00 29.00 79.00 8 Cheryl Maas 75.00 19.33 21.66 75.00

Superpipe Mężczyzn Pozycja Zawodnik Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 Najlepszy Shaun White 98.0064.66 24.66 98.00 Louie Vito 92.0089.3394.33 94.33 Iouri Podladtchikov 88.0019.6638.33 88.00 4 Matt Ladley 65.00 44.66 85.00 85.00 5 Danny Davis 75.00 18.00 60.66 75.00 6 Benjamin Farrow 50.6631.0070.00 70.00 7 Christian Haller 43.0020.6630.00 43.00 8 Nathan Johnstone 15.0017.0031.00 31.00

Superpipe Kobiet Pozycja Zawodniczka Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 Najlepszy Kelly Clark 53.0095.00 86.66 95.00 Elena Hight 73.0085.0024.66 85.00 Kaitlyn Farrington 70.0071.0081.33 81.33 4 Torah Bright 44.33 29.66 80.00 80.00 5 Queralt Castellet 22.3379.6676.00 79.66 6 Rebecca Sinclair 75.0023.3376.66 76.66 7 Ellery Hollingsworth 51.0074.0040.66 74.00 8 Cilka Sadar 59.0066.3363.33 66.33

Klasyfikacja medalowa Lp. Państwo 18px złoto 18px srebro 18px brąz 36px razem 1 6 4 3 13 2 2 2 1 5 3 0 1 1 2 6 0 0 1 1 4 0 0 1 1 5 0 0 1 1

Linki zewnętrzne

Kategoria:X Games Kategoria:2012 w sportach zimowych Kategoria:2012 we Francji