Мельник Тарас Анатолійович (9 листопада 1961, Дрогобич) — доктор фізико-математичних наук (2002, Київський національний університет імені Тараса Шевченка), кандидат фізико-математичних наук (1989, Московський державний університет), диплом з відзнакою (1983, Львівський державний університет ім. Івана Франка), стипендіат фонду Олександра фон Гумбольдта (1998—1999, 2002), член та рецензент Американського математичного товариства. З 1987 року працює викладачем механіко-математичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, з 2003 року — на посаді професора кафедри математичної фізики.
З життєпису В 1983 році закінчив з відзнакою факультет математики Львівського державного університету ім. І.Франка. В 1984—1987 роках навчався в аспірантурі кафедри диференціальних рівнянь механіко-математичного факультету Московського державного університету ім. М. В. Ломоносова (науковий керівник — доктор фізико-математичних наук, професор, пізніше академік АН РАН О. А. Олійник). В 1989 році захистив кандидатську дисертацію «Деякі спектральні задачі теорії усереднення», у 2002 році — докторську дисертацію «Асимптотичні методи розв'язання крайових задач в сингулярно вироджувальних областях». В 1987—1992 роках працював на кафедрі математичного аналізу механіко-математичного факультету Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка. З 1992 року працює на кафедрі математичної фізики, з 2003 року — професор кафедри. В 1998—1999, 2002, 2007, 2009, 2012 роках як стипендіат фонду імені Олександра фон Гумбольдта вів наукову роботу в Штутгартському університеті (Німеччина).
Читає лекції з нормативного курсу «Комплексний аналіз», ДВВС «Простори Соболєва та узагальнені розв'язки задач математичної фізики» та спеціальних курсів «Асимптотичні методи математичної фізики», «Задачі теорії усереднення».
Наукові інтереси пов'язані з теорією усереднення, теорією збурення спектральних задач, асимптотичними методами для диференціальних задач, залежних від параметра.
Автор понад 110 наукових праць та низки навчально-методичних праць для студентів механіко-математичного факультету.
Публікації U.De Maio, T.Durante and Mel'nyk T.A., Asymptotic approximationfor the solution to the Robin problem in a thick multilevel junction. Mathematical Models and Methods in Applied Sciences,15 (2005), no. 12,1897-1921. Mel'nyk T.A., Hausdorff convergence and asymptotic estimates of the spectrum of a perturbed operator. Zeitschrift für Analysis und ihre Anwendungen, 20 (2001), no.4, 941—957. Mel'nyk T.A., Vibrations of a thick periodic junction with concentrated masses. Mathematical Models and Methods in Applied Sciences, 11 (2001), no.6, 1001—1029. Mel'nyk T.A. and S.A. Nazarov, Asymptotic analysis of the Neumann problem in a junction of body and heavy spokes. St. Petersburg Math. Journal, 12 (2001), no.2, 317—351. Gryniv R.O. and Mel'nyk T.A., On the singular Rayleigh functional. Mathematical Notes, 60 (1996), no.1, pp. 97-101.
Методичні публікації Т. А. Мельник Методичні вказівки до самостійної роботи із спеціального курсу «Простори Соболєва та узагальнені розв'язки задач математичної фізики» Т. А. Мельник Навчальний посібник «Простори Соболєва та узагальнені розв'язки задач математичної фізики»
Посилання Кафедра математичної фізики Мельник Тарас Анатолійович / В. І. Горбачук // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2018. – Режим доступу: https://esu.com.ua/article-66358